1
/
of
3
UKinox
ColorX 2 bowl Matt Black Undermount/Inset kitchen sink 700x400mm Tap option available
ColorX 2 bowl Matt Black Undermount/Inset kitchen sink 700x400mm Tap option available
Regular price
£445.99 GBP
Regular price
Sale price
£445.99 GBP
Taxes included.
ColorX 340.50.50
![]() Flush Mount |
![]() Slim Top |
![]() Undermount |
![]() Size |
| Bowl Size | 340 mm x 400 mm 340 mm x 400 mm |
||||
| Thickness | 1.2 mm | ||||
| Sink Depth | 203 mm | ||||
| Finishing | Polished | ||||
| Wastes | Included |
| Bowl Size | 340 / 400 mm 340 / 400 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Sink Depth | 203 mm |
| Cut-Out Size | 340 / 400 mm 340 / 400 mm |
| Min.Cabinet Size | 800 mm |
| Finished | Polished |
Kitchen sink comes with a life time manufacturers warranty
We also have some matching high pressure kitchen taps, which are only available when a kitchen sink is purchased.
Quantity
Couldn't load pickup availability
Share




.jpg)